Лето у знаку малог фудбала

Лето иза нас су обележили турнири у малом фудбалу у свих 16 месних заједница општине Сопот.
Од турнира у Стојнику, који је почео 28-ог маја су се ређали турнири у Слатини, Дучини, Раљи, Рогачи, Малој Иванчи, Поповићу, Ђуринцима, Дрлупи, Неменикућу, Малом Пожаревцу, Парцанима, Ропочеву, Губеревцу, Сибници и Бабама који је завршен 30-ог септембра.

Статистика је следећа, на 16 турнира, пријавило се укупно 435 екипа, са око 3800 играча, из Барајева, Младеновца, Гроцке, Вождовца, Лазаревца, Аранђеловца, Обреновца, Смедерева, Звездаре, Палилуле, осталих београдских општина и Сопота.
Фудбал се у ова 4 месеца играо 87 дана. Уз ово треба додати и турнир са краја прошле године у малом фудбалу у Сопоту који сваке године у првој половини децембра окупља преко 60 екипа, око 550 играча и игра се 11 дана, што укупно годишње износи око скоро 500 екипа, око 4300 играча и скоро 100 дана малог фудбала.

Што се овога лета тиче екипе Данкови Ропочевци (већ другу годину за редом) и Три МБ Универзал Мала Иванча су учествовале на свим турнирима.

Највише пехара су освојиле екипе: Данкови Ропочевци – 9, Три МБ Универзал Мала Иванча – 5 и Климатизација и вентилација Ђуричић – 4.
Што се тиче појединачних признања одскаче Немања Милошевић који је чак на 5 турнира био најбољи стрелац.

Ево и броја освојених одличја:

Прва места:
1. Данкови Ропочевци – 3
2. Ауто сервис Драги – 2
3. Климатизација и вентилација Ђуричић – 2
4. ОФК Рогача – 2
5. Алу пласт инжењеринг
6. Јаковљевић Стил
7. Јога бонито
8. Росонери Ропочево
9. СТР Центар Мали Пожаревац
10. Трго рад
11. Три МБ Универзал Мала Иванча

Друга места:
1. Отписани – 2
2. Три МБ Универзал Мала Иванча – 2
3. Ауто сервис Драги
4. Данкови Ропочевци
5. Дучина
6. ЕДБ
7. Јога бонито
8. Јога бонито Ропочево
9. Климатизација и вентилација Ђуричић
10. Росонери Ропочево
11. Салон намештаја Тим Трешња
12. Стрелиште
13. Шакали Влашка
14. Треси меси

Трећа места:
1. Данкови Ропочевци – 5
2. Јаковљевић Стил – 2
3. Три МБ Универзал Мала Иванча – 2
4. Ђуринци
5. Јога бонито
6. Климатизација и вентилација Ђуричић
7. Оксфорд
8. Росонери Ропочево
9. СУР Центар Поповић
10. Шакали Влашка

Најбољи голмани турнира:
1. Богдан Барјактаревић – 2
2. Дарко Јовановић – 2
3. Јован Јовановић – 2
4. Марко Стојановић
5. Милош Јовановић
6. Милош Милекић
7. Милош Пантелић
8. Милош Пантелић
9. Милош Милијановић
10. Миљан Раднановић
11. Сава Бркић
12. Сава Бркић
13. Саша Здравковић

Најбољи играчи турнира:
1. Марко Јовановић – Пикси – 2
2. Александар Петковић
3. Виктор Трубајић
4. Горан Ђуричић
5. Дамир Куртеши
6. Зоран Радовановић
7. Љубомир Маринковић
8. Марко Пешовић
9. Миодраг Филиповић
10. Немања Милошевић
11. Ненад Чолић
12. Никола Димић
13. Никола Петровић
14. Павле Пешић
15. Филип Стевановић

Најбољи стрелци турнира:
1. Немања Милошевић – 5
2. Милош Маринковић – 2
3. Горан Ђуричић
4. Дамир Куртеши
5. Димитрије Антонијевић
6. Марко Пешовић
7. Ненад Радовановић
8. Ненад Чолић
9. Никола Варагић
10. Никола Петковић
11. Стефан Бранковић

Најбољи играчи финала:
1. Виктор Трубајић
2. Горан Ђурић
3. Зоран Радовановић
4. Игор Миловановић
5. Игор Стеванковић
6. Марко Пешовић
7. Миодраг Будимкић
8. Ненад Радовановић
9. Урош Васић
10. Урош Живановић

Током фудбалских турнира одржавала су се и такмичења у надвлачењу конопца, где су најдоминантније, са највећим бројем учествовања и успеха биле екипе “Космајци” и “Делије” обе из Велике Иванче и екипа “Штрумфови Влашка”.

Треба напоменути да су се одржала и два квалитетна и веома посећена турнира у Баскету 3на3 у Малом Пожаревцу и Сопоту.

Очекује нас прве недеље децембра почетак Осмог турнира у малом фудбалу у Сопоту.

У име организације турнира, велики спортски поздрав!