Сећање које не бледи – 27 година од страдања у Раљи
Поводом обележавања 27 година од трагичног страдања недужних цивила током НАТО агресије 1999. године, данас су положени венци на спомен-обележје у Раљи, у знак сећања, поштовања и вечне захвалности жртвама.
Почаст је одата петогодишњој Дајани, осмогодишњем Стефану Павловићу, Владимиру Павловићу (39) и Биљани Момчиловић (29), чији су животи прекинути у једном од најтежих периода наше новије историје.
Венце су положиле делегације Министарства одбране, Градске општине Сопот, УБНОР-а Сопота, СПС Сопот, Месне заједнице Раља, као и удружења „Борци потомци Сопота 1999“.
Окупљени су још једном послали јасну поруку да жртве никада не смеју бити заборављене. Сећање на невино страдалу децу и све жртве НАТО агресије остаје трајна опомена и обавеза да чувамо истину и достојанствено негујемо културу сећања.
Нека им је вечна слава и хвала.
Не заборављамо.
